Αρχική arrow Εκπαιδευτικοί arrow Αποσπάσεις Εκπ/κών εντός ΠΥΣΔΕ - Προσωρινή τοποθέτηση Εκπ/κών που παρέμειναν στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ

Αποσπάσεις Εκπ/κών εντός ΠΥΣΔΕ - Προσωρινή τοποθέτηση Εκπ/κών που παρέμειναν στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ PDF Εκτύπωση E-mail

1. Οι εκπ/κοί που παρέμειναν στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ Λέσβου, κατά τις τοποθετήσεις του Ιουνίου 2009 , να υποβάλουν δήλωση τοποθέτησης σε σχολεία της Περιοχής που επιθυμούν να υπηρετήσουν κατά το τρέχον σχ. έτος 2009-2010.

2. Οι εκπ/κοί που επιθυμούν να αποσπαστούν σε σχολείο της ίδιας Δ/νσης Εκπ/σης, να υποβάλουν αίτηση απόσπασης δηλώνοντας όλα τα σχολεία που επιθυμούν να υπηρετήσουν. Σημειώνεται ότι οι αποσπάσεις θα γίνουν σε εξαιρετικές περιπτώσεις, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 16 κεφ.Γ του Ν.1566/85.
Οι αιτήσεις –δηλώσεις στις ανωτέρω δύο περιπτώσεις θα υποβληθούν στη Δ/νση, μέσω των σχολείων  ή και απευθείας, μέχρι 30-6-2009 και θα συζητηθούν μετά τις αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ που θα ανακοινωθούν από το ΥΠΕΠΘ.

3. Οι εκπ/κοί που επιθυμούν να ασκήσουν καθήκοντα Αναπληρωτή Δ/ντή, στα αναφερόμενα κατωτέρω σχολεία , μέχρι 31-8-2010, σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν.3467/2006, να υποβάλουν στη Δ/νση, αίτηση με βιογραφικό σημείωμα, μέχρι 6-7-2009.

Οι κενές Δ/ντικές θέσεις είναι οι εξής:
1.-Πειραματικού Γυμν. Παν.Αιγαίου
2.-Γυμνασίου Ερεσού
3.-Γυμνασίου Μύρινας
4.-Γυμν.Αγίου Ευστρατίου
5.-Ε.Ε.Ε.Ε.Κ Λήμνου

Έγγραφο Δ/νσης Β/θμιας Εκπ/σης Λέσβου

Αίτηση - Δήλωση τοποθέτησης σε λειτουργικά κενά

Αίτηση - Απόσπασης εντός ΠΥΣΔΕ

Τελευταία ανανέωση ( Τρίτη, 30 Ιούν 2009 )
< Προηγ.   Επόμ. >