Αρχική arrow Εκπαιδευτικοί arrow Πρόσκληση υποψηφίων εκπ/κών για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών & ωρομισθίων 2009-2010

Πρόσκληση υποψηφίων εκπ/κών για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών & ωρομισθίων 2009-2010 PDF Εκτύπωση E-mail

Από το Γραφείο Β/θμιας Εκπ/σης Λήμνου ανακοινώνεται ότι:

Το Υπουργείο Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων, στο πλαίσιο της προετοιμασίας κατάρτισης του ενιαίου πίνακα αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης σχολικού έτους 2009-2010,

κ α λ ε ί

α) εκπαιδευτικούς οι οποίοι έχουν προϋπηρεσία προσωρινού αναπληρωτή ή ωρομίσθιου εκπαιδευτικού,
β) εκπαιδευτικούς οι οποίοι έχουν μόρια πάνω από τη βαθμολογική βάση από τον τελευταίο και τον προτελευταίο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ εκάστου κλάδου,
γ) εκπαιδευτικούς οι οποίοι επιθυμούν να εγγραφούν στον πίνακα με μηδενικά μόρια (πίνακα Γ΄) βάσει της ημεροχρονολογίας κτήσης του πτυχίου τους,

να υποβάλουν αίτηση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων.

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ Ι: Όσοι έχουν λάβει ή θα λάβουν μέρος στους τελευταίους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ, σύμφωνα με τις υπ. αριθμ. 2Π/2008, 3Π/2008, 4Π/2008 και 5Π/2008 προκηρύξεις ΑΣΕΠ, που έχουν δημοσιευθεί αντίστοιχα στα αριθμ. 515/8-10-08, 516/8-10-08, 531/15-10-08 και 530/15-10-08 ΦΕΚ (Τ. Προκηρύξεων ΑΣΕΠ), εφόσον επιθυμούν να ενταχθούν στους παραπάνω πίνακες, καλούνται να υποβάλουν αίτηση και δικαιολογητικά σύμφωνα με την παρούσα εγκύκλιο. Τα μόρια πάνω από τη βαθμολογική βάση που τυχόν λάβουν, θα καταχωριστούν από την υπηρεσία μας μετά την έκδοση των αποτελεσμάτων του ΑΣΕΠ.

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ ΙΙ: Όσοι επιθυμούν να διοριστούν ως μόνιμοι εκπαιδευτικοί κατά το σχολικό έτος 2009-2010 από τον πίνακα αναπληρωτών ανά κατηγορία προϋπηρεσίας (30μηνο-24μηνο-40%) υποχρεούνται να υποβάλουν αίτηση με την παρούσα εγκύκλιο για ένταξη στον πίνακα αυτόν προκειμένου να καταρτιστούν οι οικείοι πίνακες.

Προθεσμία υποβολής ορίζεται από  1-6-2009 μέχρι 12-6-2009.

Εγκύκλιος αναπληρωτών - ωρομισθίων 2009-2010
 Αίτηση - Δήλωση (Έντυπο Α)
 Βεβαίωση προϋπηρεσίας ωρομισθίου ΟΑΕΔ (Έντυπο Β)
 Βεβαίωση προϋπηρεσίας αναπληρωτή ΟΑΕΔ (Έντυπο Γ)